Przejdź do treści

SMF7

Summer Music Festival

Głównym Partnerem Festiwalu jest Województwo Małopolskie


"Małopolska zaskakuje"PROGRAM FESTIWALU
Koncert Inauguracyjny „Jeszcze Polska Muzyka”
06.07. 2013 /sobota/ godz. 19.00 - Dziedziniec Zamku Żupnego

Wykonawcy: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Dyrygenci: Massimiliano Caldi (Włochy), Jerzy Sobeńko
Prowadzenie: Jolanta Suder i Jacek Cygan

W pierwszej części koncertu zostaną wykonane najpiękniejsze tematy z gatunku polskiej muzyki filmowej w aranżacji Jerzego Sobeńko. Usłyszymy dzieła skomponowane przez Wojciecha Kilara, Michała Lorenca i Zygmunta Koniecznego. W programie, między innymi, muzyka z takich filmów jak Pan Tadeusz, Trędowata, Noce i dnie, Stawka większa niż życie, Bandyta, Vabank, Czarne chmury i inne.
W drugiej części koncertu usłyszymy jedno z  największych dzieł rosyjskiego kompozytora Modesta Musorgskiego pt. "Obrazki z wystawy". Zostaną one wykonane według najbardziej znanej na świecie instrumentacji Maurycego Ravela. Obrazki z wystawy to wyjątkowo ilustracyjna muzyka, dlatego też, aby jeszcze bardziej pobudzić wyobraźnię słuchaczy zostały napisane specjalne komentarze do każdego obrazka przez Jacka Cygana, który będzie gospodarzem tej części koncertu."SMOK WAWELSKI NA WESOŁO"- spektakl dla dzieci
07.07.2013 /niedziela/ godz. 12.30 –
Sztygarówka
Wstęp wolny


Scenariusz i reżyseria: Mirosław Rutkowski
Muzyka: Robert Lech
Kostiumy: Teresa Dą
bek
Wystę
pują Lucyna Rutkowska, Magdalena Rutkowska-Oliwa i ... SMOK

Znana legenda przedstawiona z dużą
dozą humoru, posiadająca niekonwencjonalne zakończenie. Przedstawiono tutaj przygody sympatycznego szewca Skuby i zakochanej w nim królewny Wandy. Całą sielankę psuje smok, który, tak naprawdę nie jest aż tak straszny jak się nam wydaje.
Wspaniała akcja, dowcipne dialogi, kolorowe kostiumy sprawią że dzieci i dorośli bę
dą się znakomicie bawićRecital skrzypcowy
07.07.2013 /niedziela/ godz. 19.00 –
zabytkowe wnętrza Hotelu Turówka
Wstęp wolny


Wykonawcy: Marcin Król
- skrzypce, Milena Kędra - fortepian
W programie:  wirtuozowskie wykonania arcydzieł światowej literatury skrzypcowej
Kompozycje H. Wieniawskiego, J. Brahmsa, P. de Sarasate


Marcin Król krakowski skrzypek - wirtuoz, absolwent Akademii Muzycznej, uczestnik wielu kursów mistrzowskich. Wystę
puje ze znakomitymi orkiestrami jako solista i kameralista w kraju i zagranicą.
Milena Kędra – absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej – laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych.Koncert pt. „Imagine”
09.07.2013 /wtorek/ godz. 18.00 - komora Warszawa Kopalni Soli (zjazdy do kopalni od godz. 17:30)


Wykonawcy: Monika Węgiel, Michał Łanuszka, Orkiestra OBLIGATO.

W programie koncertu: największe światowe przeboje Leonarda Cohena, Johna Lennona, Jaromira Nohavicy i Eltona Johna.


Spektakl teatralny „Kaprys” Alfred de Musset
10.07.2013 /środa/ godz. 19.00 - sala widowiskowa Urzę
du Miasta Wieliczki
Wstęp wolny


Wykonawcy: Ewa Romaniak, Ewa Breguła, Jan Mancewicz, Zbigniew Samogranicki
Reżyseria: Zbigniew Samogranicki
Muzyka: Jerzy Sobeńko
Scenografia:  Julian Sojka

Kostiumy: dr Maria Molenda

„Kaprys” to bardzo ambitny spektakl niezwykle rzadko grany na polskich scenach teatralnych. Głównymi bohaterami są Matylda oraz jej mąż pan de Chavigny. Nie mniej jednak pierwsze skrzypce w sztuce gra pani de Lery - fascynująca jako kobieta i groźna jako przeciwnik mężczyzny. Błyskotliwa, przewrotna, sceptycznie nastawiona wobec świata i siebie, prowadzi ze swym partnerem wyrafinowaną grę Z kolei pan de Chavigny, znużony życiem małżeńskim, zaniedbuje swoją Matyldę nie doceniają miłości żony. Pani de Lery postanawia odwrócić sytuację być może chce się odegrać za młodą przyjaciółkę może za własne gorzkie doświadczenia.
„Kaprys” de Musseta, jest znakomitą lekcją poglądową jak kobieta powinna postępować z mężczyzną by zdobyć jego względy.„W starym kinie” - koncert
12.07.2013 /pią
tek/ godz. 18.00 – Komora im. A. Długosza - Muzeum Żup Krakowskich - Kopalnia Soli

Wykonawcy: Boba Jazz Band, Ewa Romaniak – śpiew

Koncert poświęcony polskiej i światowej muzyce filmowej lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Wystąpi znakomity krakowski zespół Boba Jazz Band, prowadzony przez jednego z najwybitniejszych specjalistów tego gatunku muzycznego Jana Bobę. Wykonawczynią niezapomnianych przebojów okresy XX lecia międzywojennego będzie Ewa Romaniak
Koncert World Music Ethno “Luiku”
13.07.2013 /sobota/ godz. 19.00 – scena plenerowa przy szybie Regis

Wstęp wolny


Wykonawcy: Dimitr Tsyperdyk (ukraiński muzyk i kompozytor) z zespołem.


„Luiku” to niezwykle ciekawy projekt muzyczny w stylu World Music Ethno, który został stworzony przez ukraińskiego muzyka, kompozytora i producenta Dimitra Tsyperdyka. Artysta cieszy się ogromną popularnością na Ukrainie będąc znaną gwiazdą telewizyjną. Projekt, który zostanie zaprezentowany w Wieliczce był tworzony przez kilka lat. Muzyk podróżował po świecie ucząc się wykonywać muzykę ethno, znaną tylko w określonych kręgach kulturowych. To fascynująca  muzyka, którą artyści wykonują wykorzystując oryginalne instrumenty i nagrania zrobione w różnych krajach całego świata.


Gala Finałowa – Europejski Festiwal im Jana Kiepury - Przystanek Wieliczka
14.07.2013 /niedziela/ godz. 18.00 - Rynek Górny w Wieliczce
Wstęp wolny


Gospodarz Gali: Bogusław Kaczyński
wykonawcy: Dorota Laskowiecka, Monika Węgiel, Witold Matulka, Łukasz Gaj i Tadeusz Szlenkier, Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kier. Jerzego Sobeńko


VII edycję SMF zakończy Europejski Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek Wieliczka, którego twórcą jak i gospodarzem jest niezastąpiony w swej roli Bogusław Kaczyński.  Jego barwne opowieści o świecie wielkich oper, operetek i musicali przyciąg do Wieliczki tysiące melomanów z całej Polski. Jak zawsze, do udziału w wielkiej Gali, Bogusław Kaczyński zaprosił wybitnych solistów, w wykonaniu których będzie można usłyszeć nieśmiertelne arie jak m.in. Wielka sława to żart, Nessun Dorma, O sole mio, czy słynne Libiamo z opery Traviata. Solistom towarzyszyć dzie znana i popularna w Polsce Orkiestra OBLIGATO pod dyr. Jerzego Sobeńko.


Wróć do spisu treści